Klikaj tutaj, aby przełączać się między modułem informacyjnym i handlowym witryny.

Home | Wejdź do sklepu | Napisz | Spis treści

   

Stres oksydacyjny
Zakwaszenie
Grzybica
Toksyny i metale ciężkie
Detoksykacja
Rak
Nadwaga
Przewlekłe zmęczenie
Osłabienie odporności
Zaparcia, wzdęcia
Cukrzyca
Choroby reumatyczne
Borelioza
Demencja
Choroba Parkinsona
Prostata
Drogi moczowe

 

Zakwaszenie

 

Zapraszam na stronę szczególnie poświęconą problematyce zakwaszenia : www.ProszekDrAuera.pl

Zakwaszenie   czyli   Utajona Kwasica Mezenchymalna


Wiedza lekarzy na temat mezenchymy zasadniczo sprowadza się do faktu, że takowa w organizmie jest. Że jest to substancja, przez którą dokonuje się wymiana substancji odżywczych pomiędzy krwią i komórkami.
Tymczasem jest to najważniejsza tkanka naszego organizmu. Większość chorób przewlekłych, większość patologii wewnątrzkomórkowych rozpoczyna się od nieprawidłowego funkcjonowania mezenchymy. A mechanizm jest bardzo prosty. Przy spadku pH (zakwaszeniu) struktura białek zmienia się w ten sposób, że zmienia się jej stan skupienia - z płynu przechodzi w galaretę. Jak może się dokonywać w takich warunkach usuwanie toksyn z komórek i dostarczanie substancji odżywczych, łatwo się domyślić. Zablokowanie mezenchymy musi prowadzić do rozwijania się patologii, którą potem często trudno jest odwrócić.
W podręcznikach dla studentów trudno jednak jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego jakże istotnego elementu rozwoju wielu chorób przewlekłych, generujących olbrzymie koszty społeczne. A sposób leczenia jest zasadniczo w najprostszym wariancie bardzo prosty - pić wodę i odkwaszać.
Najbardziej spektakularnym przykładem niewiedzy środowisk medycznych w tym zakresie jest choroba zwana dną moczanową. W elementarnym podręczniku dla studentów pt. "Biochemia Harpera" można znaleźć informację, że rozpuszczalność kwasu moczowego mocno maleje w miarę spadku pH. Jeśli więc ktoś mało pije, to ma mało moczu i jest on kwaśny. Produkowany kwas moczowy nie może zostać wtedy wydalony i kumuluje się w tkankach.

Na zakwaszenie mezenchymy mają również wpływ:
- Zaburzona flora jelitowa - szczególnie procesy fermentacyjne prowadzące do produkcji kwasu mlekowego

- niedostateczny oddech - Dziennie produkujemy ok. pół kilograma dwutlenku węgla, który transportowany jest w organizmie jako kwas węglowy. Jeśli oddychamy troszeczkę zbyt słabo (siedzący tryb życia), ładunek kwasowy się w organizmie kumuluje, nerki nie nadążają go wydalać i kwasica zaczyna się rozwijać...

- dieta niedopasowana do typu metabolicznego - tutaj zakwaszenie zaczyna się wewnątrz komórki. W skutek zaburzenia proporcji między szczawiooctanem a 'acetylo-koenzymem A' dochodzi do gromadzenia się jednego albo drugiego i zakwaszenie komórki. Proporcja tych dwóch kwasów zależy od proporcji w diecie cukrów do tłuszczów. Optymalna proporcja tłuszczów do cukrów natomiast jest sprawą bardzo indywidualną.

- dieta niedostateczna w składniki odkwaszające: sód, potas, wapń i magnez;

- niedostateczne wypłukiwanie kwasów w skutek picia zbyt małej ilości wody;

- choroba nowotworowa - wiadomym jest od 1931 roku (Nagroda Nobla dla Ottona Heinricha Hamburga), że guzy nowotworowe produkują do swego otoczenia duże ilości kwasu mlekowego i zakwaszają środowisko wokół siebie

 

Odkwaszanie:

Polecane produkty:    

Proszek Dr Auera - zawiera potas , wapń i magnez, jako główne minerały odkwaszające

Alkala N - zawiera sód, jako główny minerał odkwaszający

 

 

Uwaga:

Preparaty sprzedawane w sklepie internetowym CentrumBiominerałów.pl są suplementami diety i nie mogą zastąpić zrównoważonej i urozmaiconej diety.

Powyższe zalecenia mają charakter jedynie wspomagający terapię i nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej.

Oferta prezentowana na stronach sklepu w żadnym punkcie nie przedstawia obietnicy wyleczenia z określonej choroby.

Zażywanie określonego suplementu dłużej niż  3 miesiące powinno odbywać się pod kontrolą lekarską. Szczególnie dotyczy to minerałów, gdyż nadmierne spożycie jednego minerału może powodować osłabienie wchłaniania innych.

Informacje naukowe umieszczone na stronie mają charakter skrótowy i nie stanowią całości wiedzy w poszczególnych dziedzinach.

Firma nie bierze odpowiedzialności za błędną interpretację prezentowanych informacji.

Home ]

Wyślij maila na adres admin@drmichalak.pl w przypadku pytań lub komentarzy dotyczących witryny.
Last modified: 10/08/11